0 AKTUALNOŚCI
 ARCHIWUM PRZETARGÓW
Jak Załatwić Sprawę  » Sport Kwalifikowany » Stypendium Sportowe

Stypendium Sportowe

1. Wnioski należy składać do dnia 15 grudnia roku poprzedzającego udzielenie stypendium sportowego, wraz z udokumentowaniem osiąganych wyników sportowych warunkujących udzielenie stypendium (kopie dyplomów i innych wyróżnień uzyskiwanych podczas zawodów potwierdzone przez klub sportowy). Wniosek do pobrania.
  2. Każdy wniosek musi zostać zatwierdzony przez klub sportowy, w którym zawodnik trenuje.
  3. Do wniosku o udzielenie stypendium należy załączyć potwierdzenie wystawione przez okręgowy związek sportowy o posiadaniu.
  4. Wnioski o udzielenie stypendium za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym mogą składać kluby sportowe i stowarzyszenia kultury fizycznej w imieniu zawodnika lub osoby fizyczne (wniosek musi być potwierdzony przez klub sportowy lub stowarzyszenie sportowe).
  5. Wniosek o przyznanie stypendium powinien zawierać:
    • Dane osobowe zawodnika,
    • Dane o osiągniętych wynikach w danej dyscyplinie wraz z zaświadczeniem o posiadanej klasie sportowej wydane przez właściwy dla danej dyscypliny polski lub okręgowy związek sportowy,
    • Informacje o źródłach uzyskiwania innych stypendiów,
    • Oświadczenie klubu sportowego lub stowarzyszenia kultury fizycznej.
  6. Do udzielenia stypendium nie liczy się kryterium dochodowe, w odróżnieniu od stypendiów o charakterze socjalnym, warunkiem udzielenia stypendium są wyniki we współzawodnictwie sportowym.
  7. O udzielenie stypendium za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym mogą się ubiegać wyłącznie zawodnicy uprawiający sporty przewidziane w programie letnich i zimowych igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich a także wchodzące do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.
  8. Stypendium może zostać udzielone zawodnikom, którzy spełnili przynajmniej jeden z poniższych warunków: